VÝLETY

A/ Exkurze do Měšťanského pivovaru v Poličce

První společný pivovar právovárečných měšťanů v Poličce byl založen v roce 1771.  Současný pivovar na předměstí byl postaven po požáru města v roce 1865. Během socialismu pivovar postupně upadal, než byl v roce 1994 navrácen v restitučním řízení potomkům původních majitelů. Poté prošel rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací technologií. V rámci exkurze je zařazena ochutnávka piva. Doprava autobusem cca. 30 min., délka prohlídky cca. 120 min. Prohlídky budou organizovány po skupinách 15-ti osob. Během čekání si lze nakoupit pivo a suvenýry v podnikové prodejně.

B/ Prohlídka hradu Svojanov

Nad romantickým údolím řeky Křetínky stojí malebný hrad Svojanov, jediný hrad u nás, v jehož architektuře se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím. Hrad Svojanov založil kolem roku 1224 královský purkrabí Svéslav z Bořitova a je jedním z nejstarších královských hradů u nás. Doprava autobusem cca. 50 min., délka prohlídky cca. 60 min. + 30 min. areál hradu bez průvodce. Možnost výběru ze dvou prohlídkových okruhů (Okruh A - gotické prostory hradního paláce, Okruh B - dům zbrojnošů). Prohlídky proběhnou paralelně, zápis na okruhy během registrace při příjezdu.

C/ Prohlídka poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (památka UNESCO)

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou patří k vrcholným dílům barokní gotiky v Evropě. Je národní kulturní památkou a od roku 1994 je zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. Kostel byl vystavěn v letech 1719–1722 podle projektu architekta Jana Blažeje Santiniho - Aichela. Doprava autobusem cca. 30 min., délka prohlídky cca. 45 min. V případě pěkného počasí bude také možnost prohlídky areálu zámku ve Žďáře nad Sázavou a jeho okolí.

D/ Individuální program

Sportovní vyžití je možné domluvit podle nabídky hotelu (minigolf, sauna, bazén, tenis atd.). Doporučujeme vyrazit na individuální výlety po okolí, kde se nachází mnoho přírodních zajímavostí včetně nejvyšší hory Žďárských vrchů Devět skal. Kratší pěší výlet je možné podniknout k Malinské skále, Drátenické skále nebo ke Čtyřpaličatým skalám. Autem lze navštívit například historické centrum Poličky, Museum nové generace v areálu zámku ve Žďáru nad Sázavou, Ekocentrum Chaloupky Krátká (Sněžné), nebo Paseckou skálu v okolí rybníka Medlov.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Generální partneři

                             

 

Hlavní partneři

                             

 

Partneři

                                              

                          

 

Mediální partneři